Kupujesz komputer do pracy? Przeczytaj!

0

Jaki komputer do pracy wybrać?

Praca z komputerem to codzienność coraz większej grupy osób. Te nowoczesne i bardzo wydajne urządzenia, otwierają przed ludźmi niemal nieograniczone możliwości. Jeśli w swoim biurze lub domu potrzebujesz nowego komputera do pracy, podpowiemy, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie nowego egzemplarza.

blog-komputery-dla-firm-wpis-4

Marka oraz typ gwarancji mają znaczenie

Jeśli szukasz niezawodnego komputera do pracy, na pewno warto zwrócić uwagę na markę. W przypadku tego rodzaju sprzętu, producent ma wpływ na jakość, wydajność i inne parametry. Z pewnością firma DELL Technologies jest jednym z liderów rynku, jeśli chodzi o produkcję biznesowych komputerów do pracy. Pomimo że urządzenia producentów takich jak DELL, HP, Lenovo czy Fujitsu, często przewyższają ceną inne urządzenia dostępne na rynku, to decydując się na modele tych producentów mamy większą pewność że sprzęt posłuży nam przez długi czas.

W przypadku sprzętu typowo biznesowego, najistotniejszym parametrem jest niezawodność. W końcu, bez naszego urządzenia, szczególnie w dobie częstej pracy zdalnej nie jesteśmy w stanie pracować. Oczywiście "perpetuum mobile" nie istnieje, musimy zdawać sobie sprawę z faktu że każdy sprzęt w czasie jego eksploatacji może ulec awarii - pytanie co wtedy? W przypadku standardowej gwarancji, jaką objęta jest większa część ogólnodostępnych modeli, będziemy musieli pogodzić się z koniecznością odesłania naszego komputera do serwisu producenta. Proces naprawy lub wymiany najczęściej trwa około dwa tygodnie. Dla wielu z Was, tak długi czas bez dostępu do komputera jest z pewnością niedopuszczalny.

Naprzeciw klientom w takiej sytuacji wychodzą ww. producenci, oferujący gwarancję typu On-site Service / Next Business Day. Posiadając tego typu usługę serwisową, po telefonicznym zgłoszeniu problemu bezpośrednio w serwisie producenta, zostanie do nas wysłany technik który podejmie odpowiednie akcje serwisowe. Przestój spowodowany awarią komputera zaopatrzonego w taką gwarancję to najczęściej mniej niż dwa dni robocze. Dodatkowo, często producenci za rozsądną dopłatą, oferują również wsparcie techniczne wykwalifikowanych specjalistów w zakresie oprogramowania. Warto pamiętać, że produkowane obecnie, szczególnie tańsze urządzenia elektroniczne nie są projektowane na długi okres eksploatacji. Nowe modele obecnie pojawiają się np. co pół roku, producenci skupiają się na implementacji coraz nowszych komponentów, nie zawsze dokładnie testując stabilność i trwałość oferowanych rozwiązań. Jeśli jednak producent w standardzie oferuje 3 lata gwarancji dla laptopów oraz komputerów, oznacza to, że posiada pewność co do jakości oferowanych rozwiązań.

Dylematy i kompromisy

W zależności od naszych potrzeb, typ wymaganego przez nas sprzętu może być zróżnicowany. W końcu do prostych prac biurowych nie jest potrzebna nam duża stacja robocza wyposażona w dodatkową, mocną kartę graficzną. Przykładowo, jeżeli cenimy sobie mobilność i charakterystyka naszej pracy wymaga częstego przemieszczania się, laptop będzie najlepszym rozwiązaniem. Warto pamiętać że wybór laptopa nie skazuje nas na mniejszy komfort pracy niż w przypadku standardowego komputera stacjonarnego, w końcu zawsze możemy zaopatrzyć się w kompatybilną stację dokującą oraz/lub dodatkowy monitor. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nasz sprzęt będzie mobilny, a nie będzie doskwierać nam, chociażby niewystarczająca liczba portów lub czy mała przestrzeń robocza na wbudowanym ekranie.

Obecnie portfolio sprzętu większości producentów jest mocno zróżnicowane i nie można powiedzieć, że wybór jest mały. Jednak duża różnorodność modeli jest często dużym problemem szczególnie dla nieświadomych użytkowników. Poniżej przygotowaliśmy krótki opis rodzin laptopów oraz komputerów stacjonarnych dostępnych w DELL, wraz z przeznaczeniem.

  • DELL Inspiron - laptopy oraz komputery przeznaczone dla użytkowników domowych, charakteryzują się obecnością systemu Windows 10, najczęściej w wersji Home, dwuletnią gwarancją typu CAR (Collect And Return) dla użytkowników domowych, oraz jakością materiałów, z których zostały wykonane odpowiadającej mniej wymagającym użytkownikom.
  • DELL Vostro - rodzina dla biznesu klasy "budżetowej", modele z tej rodziny są pewnego rodzaju kompromisem pomiędzy serią Inspiron oraz Latitude. Laptopy oraz komputery w tego modelu, posiadają w standardzie Windows 10 Pro, 3-letnią gwarancję On-Site, oraz cechują się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Laptopy Vostro dodatkowo posiadają 3 serie: 3000, 5000 oraz 7000. Im wyższa seria, tym większe możliwości, wydajność i jakość wykonania. Vostro serii 7000 stoją na wysokim poziomie jakościowym, w najlepszych konfiguracjach nie ustępują wydajnością droższej serii Latitude.
  • DELL Latitude - jest to sztandarowa rodzina DELL, są to najczęściej wybierane laptopy dla biznesu z uwagi na ich wytrzymałość i niezawodność. Obecnie jest to rodzina, posiadająca największy przekrój serii (3000/5000/7000/9000) oraz wielkości ekranów, dzięki czemu niezależnie od wymagań postawionych biurowemu laptopowi z całą pewnością będziemy mogli znaleźć idealnie dopasowane rozwiązanie. Modele Latitude posiadają fabryczne systemy Windows 10 Pro lub Linux Ubuntu oraz w standardzie 3-letnią gwarancję On-Site Basic, ProSupport lub ProSupport Plus. 
  • DELL XPS - są to laptopy oraz komputery które cechują się eleganckim wykonaniem i stylem, ich kompaktowość oraz bardzo nowoczesny design znajduje wielu odbiorców, zarówno pośród biznesu jaki i użytkowników domowych. Obecnie dostępne są laptopy w rozmiarach ekranu 13,3" lub 15,6". Rozwiązania odpowiadające za chłodzenie laptopa i ogólna wytrzymałość konstrukcji nie są może, z racji wymiarów wysokie jak w przypadku serii Latitude czy Precision, niemniej podkreślają wyszukany gust ich użytkowników.
  • DELL Precision - rodzina ta przeznaczona jest głównie dla osób, których priorytetem jest wydajność i duża możliwość wyboru komponentów. Idealnie sprawdzi się w przypadku specjalistów korzystających z programów AutoCAD, grafików czy projektantów 3D. DELL Precision występuje w obudowach Mini Tower, Tower, Rack, natomiast wersje mobilne to 15 lub 17-calowe (serie 5000 - lekkie lub 7000 - najbardziej wydajne), przenośne stacje robocze. W przypadku wszystkich modeli DELL Precision, możemy spodziewać się bezkompromisowej wydajności i najwyższej trwałości.

blog-komputery-dla-firm-wpis-4

Nie wiesz jaki sprzęt wybrać? Skontaktuj się z nami!

Mamy świadomość, że z biegiem czasu rynek bardzo dynamicznie się zmienia, z miesiąca na miesiąc producenci prezentują nam coraz nowsze rozwiązania, za którymi czasem ciężko nadążyć. Zdajemy sobie sprawę, że nie każda osoba dysponuje wystarczającym czasem bądź zasobami na przeprowadzenie własnego rozpoznania rynku w zakresie doboru odpowiedniego rozwiązania. Nasz zespół jest zawsze gotowy aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania związane z oferowanymi produktami i usługami. Jesteśmy również przygotowani do oferowania rozwiązań spoza naszej standardowej oferty. Pamiętaj! Zawsze możesz się z nami skontaktować telefonicznie, mailowo lub poprzez nasz czat on-line!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium