Nasze artykuły

24-02-2022

Wyobrażenie o dużej liczbie serwerów zgromadzonych w niedostępnych centrach danych jest dość powszechne, jednak z serwerami mają do czynienia niemal wszyscy pracownicy przedsiębiorstw o różnej wielkości. Serwery Dell EMC PowerEdge od lat cieszą się renomą jednych z najlepszych na rynku, zarówno wśród małych i średnich firm, jak i dużych korporacji.

29-11-2021

Produkty firmy Dell dzielą się na wiele rodzin, których rozgałęzienia dostarczają każdego roku mnogość propozycji dla każdego, zainteresowanego profesjonalnym sprzętem komputerowym. Jedną z prężniej rozwijanych specjalistycznych gałęzi Dell’a jest Precision, a w niej przenośne laptopy i stacjonarne stacje robocze, mieszczące się w różnych obudowach.

28-09-2021

Rodzina laptopów biznesowych Dell Vostro poszerza się z miesiąca na miesiąc, kolejnym proponowanym przez firmę modelem jest zaprojektowany z myślą o twórcach potrzebujących dużej ilości pamięci masowej - Vostro 15 7510, wyposażony w dysk SSD M.2 PCIe NVMe z możliwością rozszerzenia go do 2 TB.

20-09-2021

Rodzina Dell powiększyła się o trzy nowe kontrolery macierzy dyskowych PERC H750, HBA350i oraz HBA355e, każdy w formacie karty PCIe i tzw. minikarty (Minicard). Urządzenia zapewniają dodatkowe opcje w zakresie pamięci masowej, są one kompatybilne oraz dostępne w wybranych serwerach Dell PowerEdge - R740, R740XD, R640, R540, R440, T640 i T440.

13-09-2021

Firma Dell jako przodujący w świecie dostawca monitorów, wprowadza pierwszy monitor przenośny z 14-calowym ekranem. Gdy większość pracodawców wybiera hybrydowy system pracy, a pracownicy coraz częściej potrzebują dodatkowego ekranu Dell 14 Portable Monitor - C1422H został stworzony z myślą, by być najlepszym towarzyszem laptopa.

02-09-2021

Stacja dokująca, inaczej zwana replikatorem portów, zwiększa możliwości techniczne naszego notebooka, a co za tym idzie wpływa na wyższy komfort podczas jego użytkowania. Jej podstawową funkcją jest podłączenie kilku urządzeń: akcesoriów oraz urządzeń peryferyjnych jednocześnie, bez konieczności ciągłego przełączania kabli.

Stacja dokująca wpływa również na ergonomię naszego miejsca pracy, zmniejszając liczbę oraz możliwą długość zastosowanych przewodów, ponieważ zapewnia gwaździstą strukturę połączeń urządzeń peryferyjnych (koncentrację) a sygnał zmultipleksowany ze wszystkich urządzeń trafia bezpośrednio do podłączonego komputera. Prostsze stacje dokujące często są nazywane również replikatorami portów, ponieważ zwielokrotniają one liczbę portów dostępnych w komputerze lub wręcz zapewniają porty, które w standardzie nie były dostępne.

Stacje dokujące bardziej zaawansowane, umożliwiają również ładowanie komputera poprzez stację dokującą i złącze USB-C, z możliwą dodatkową fukncjonalnością Thunderbolt 3 lub Thunderbolt 4. Moc przekazywana do laptopa poprzez stację dokującą pochodzi z zewnętrznego zasilacza, który podłączony jest bezpośrednio do stacji.

Dell Technologies posiada w swojej ofercie wiele modeli stacji dokujących, np. WD19S 130W, WD19S 180W, WD19TBS z Thunderbolt 3, WD22TB4 z Thunderbolt 4 oraz inne modele. Stacje firmy Dell kompatybilne są również z innymi markami urządzeń, ponieważ zostały zaprojektowane jako urządzenia uniwersalne.

01-09-2021

W ostatnich miesiącach firma Dell poszerzając asortyment biznesowej serii laptopów Vostro wypuściła na rynek dwa nowe modele, wyposażone w najnowsze procesory AMD Ryzen z serii 5000.

28-05-2021

Stoisz przed trudnym wyborem idealnej mobilnej stacji roboczej? DELL Precision oraz Apple MacBook to z całą pewnością dwie propozycje sprzętu o wysokiej jakości. W niniejszym artykule, poprzez dokładne porównanie, pomożemy Ci zdecydować, który wybrać!

23-10-2020

Praca z komputerem to codzienność coraz większej grupy osób. Te nowoczesne i bardzo wydajne urządzenia, otwierają przed ludźmi niemal nieograniczone możliwości. Jeśli w swoim biurze lub domu potrzebujesz nowego komputera do pracy, podpowiemy, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie nowego egzemplarza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium