Nasze artykuły

09-03-2024

Kontroler Dell iDRAC (Integrated Dell Remote Access Controller) to jeden z najważniejszych interfejsów zarządzających dla infrastruktury serwerowej firmy Dell, który umożliwia ich zdalne zarządzanie poprzez sieć oraz monitorowanie najważniejszych elementów oraz parametrów. Odbywa się to poza systemem operacyjnym, nawet wtedy gdy urządzenia są wyłączone. Zarzadzanie poprzez interfejs iDRAC nie wymaga instalacji oprogamowania agenta, ani innego na serwerze.

08-02-2024

Dell Technologies z początkiem roku 2024 przygotował kilka nowych, standardowych konfiguracji najmniejszego z serwerów rodziny Dell PowerEdge, modelu T150, w obudowie typu Wieża (Tower). Dell T150 to jeden z najpopularnieszych serwerów, wybieranych głónie przez mniejsze organizacje. Zapewnia wysoką kulturę pracy, jest cichy i wydajny z niemałymi możliwościami rozbudowy. 

08-02-2024

Firma Dell Technologies posiada w ofercie wiele modeli serwerów, które wykorzystują najnowsze rozwiązania techniczne, również w dziedzinie bezpieczeństwa. W zależności od potrzeb firmy oraz zastosowania, dobiera się rozwiązanie optymalne. Mniejsze firmy posiadają ograniczone budżety, natomiast muszą stawić czoła wyzwaniom, które stawia przez nimi wdrażane oprogramowanie.

Dell PowerEdge T150 to serwer z rodziny PowerEdge klasy podstawowej, przeznaczony do zastosowania w małych firmach. Serwer to dobry wybór do zastosowań dla programów ERP, baz danych, jako serwer plików lub podobnych usług oraz pracy zdalnej dla kilkunastu czy nawet większej liczby użytkowników.

Mimo swoich niepozornych rozmiarów i cichej pracy, co umożliwia jego zastosowanie bezpośredniu w biurze, Dell PowerEdge T150 będzie idealny do pracy ze względu na swój stosunkowo duży potencjał. Dotyczy to wydajności, ze względu na wysokotaktowane procesory Intel Xeon E-2300 (do 8 rdzeni), pamięci RAM do 128 GB z korekcją błędów ECC, czy możliwości pamięci masowej i zastosowania nawet do 6 dysków SATA / SAS. W tym dwa dyski SSD SATA montowane mogą być w wewnętrznym kontrolerze Dell BOSS.

Dell T150 to także idealne rozwiązanie dla najtańszego systemu operacyjnego Windows Server 2022 Essentials z ograniczeniem do 10 rdzeni oraz 128 GB pamięci RAM. Windows Server Essentials posiada wbudowane licencje CAL dla 25 użytkowników. 

27-05-2023

Wiosna 2023 roku zaowocowała w firmie Dell Technologies wprowadzeniem nowej serii zaawansowanych komputerów biznesowych z serii Dell OptiPlex 7010 oraz Optiplex Plus 7010. Komputery występują w trzech wersjach (wielkościach) obudowy: Tower (Mini Tower), Small Form Factor (SFF) oraz najmniejsze z nich: Micro (MFF).

Pierwszy raz w rodzinie Dell OptiPlex, pojawiła się również dodatkowo seria OptiPlex Plus, przeznaczona dla bardziej wymagających użytkowników, stawiającym komputerom wyższe wymagania w zakresie wydajności, efektywności i mozliwości konfiguracji.

Jednocześnie Dell zrezygnował z podziału na serie OptiPlex 3000, OptiPlex 5000 oraz OptiPlex 7000, jak było to dostępne w poprzednich generacjach zaawansowanych desktopów Dell.

Producent zastosował w nowej gamie modelowej OptiPlex oraz OptiPlex Plus, wiele nowoczesnych rozwiązań technicznych oraz z zakresu bezpieczeństwa i zarządzania.

11-10-2022

Komputery biurowe marki Dell należą obecnie do najchętniej wybieranych urządzeń z branży IT. Ta amerykańska marka działa na rynku od ponad trzech dekad, dzięki czemu może pochwalić się niezwykle ugruntowaną pozycją na rynku technologii informatycznych. W czasie tych kilkudziesięciu lat działania firmie Dell udało się wypracować pozycję lidera produkcji sprzętu elektronicznego. Przeglądając ofertę komputerów biurowych, warto zwrócić uwagę na kilka ciekawych modeli. Jakie urządzenie sprawdzi się najlepiej podczas codziennej pracy?

11-10-2022

Firma Dell jest globalnym liderem w dostarczaniu najbardziej bezpiecznych i niezawodnych laptopów biznesowych. Marka doskonale rozumie złożoność procesu wspierania różnego rodzaju urządzeń w miejscach pracy. Zapewnia dostęp do bardzo cienkich i lekkich urządzeń, zawierających w sobie najlepsze rozwiązania technologiczne. Laptopy firmy Dell gwarantują bezpieczeństwo pracy i efektywność na najwyższym poziomie.

11-10-2022

Amerykańska marka Dell od niemal 40 lat zajmuje się produkcją sprzętu elektronicznego opartego na nowych technologiach. W swoim bogatym katalogu ma duży wybór nowoczesnych ekranów z użytecznymi funkcjami i dobrymi parametrami. Monitory Dell są dopasowane do wymagań różnych klientów – pracowników biur, graczy czy programistów. Dzięki wysokiej częstotliwości odświeżania ekranu gwarantują one najlepszą jakość obrazu w korzystnej cenie. Jak wybrać dobry monitor marki Dell?

11-10-2022

Seria Dell Rugged to laptopy oraz teblety o pancernych obudowach i konstrukcjach oraz specjalnie dobranych, wytrzymałych podzespołach. Ich odporna konstrukcja ma zagwarantować, że urządzenia będą skutecznie działały nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach. Procesor Intel Core i7 ósmej oraz jedenastej generacji, dwie baterie, które można wymieniać podczas pracy, a także jaśniejszy ekran (czytelny nawet w świetle słonecznym) gwarantują, że Dell Rugged to laptop idealny do pracy w terenie.

24-02-2022

Wyobrażenie o dużej liczbie serwerów zgromadzonych w niedostępnych centrach danych jest dość powszechne, jednak z serwerami mają do czynienia niemal wszyscy pracownicy przedsiębiorstw o różnej wielkości. Serwery Dell EMC PowerEdge od lat cieszą się renomą jednych z najlepszych na rynku, zarówno wśród małych i średnich firm, jak i dużych korporacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium