Niewielki serwer Dell PowerEdge T150 o niemałych możliwościach

0

Firma Dell Technologies posiada w ofercie wiele modeli serwerów, które wykorzystują najnowsze rozwiązania techniczne, również w dziedzinie bezpieczeństwa. W zależności od potrzeb firmy i zastosowania, pomagamy wybrać rozwiązanie optymalne. Mniejsze firmy posiadają ograniczone budżety, natomiast muszą stawić czoła wyzwaniom, które stawia przez nimi wdrażane oprogramowanie.

Dell PowerEdge T150 - serwer z możliwościami 

Dell PowerEdge T150 to podstawowy serwer z rodziny PowerEdge, najczęściej stosowany w mniejszych firmach. Bardzo dobrze nada się do programów ERP, jako serwer baz danych, jako serwer plików czy pracy zdalnej dla kilkunastu czy nawet większej liczby użytkowników.

zdjęcie serwera Dell T150 z lewej strony
porty i złącza Dell PowerEdge T150 na tylnym panelu
widok wewnętrznej konstrukcji serwera Dell PowerEdge T150

Mimo swoich niewielkich wymiarów i cichej pracy, co umożliwia jego zastosowanie bezpośrednio w biurze, Dell PowerEdge T150 jest idealny do pracy ze względu na swoje dość duże możliwości. Dotyczy to wydajności, ze względu na wysokotaktowane procesory rodziny Intel Xeon E-2300 (do 8 rdzeni), pamięci RAM do 128 GB z korekcją błędów ECC, czy możliwości pamięci masowej i zastosowania nawet do 6 dysków SATA / SAS. W tym dwa dyski SSD SATA montowane mogą być w wewnętrznym kontrolerze Dell BOSS, jako karta PCIe.

Dyski i poziomy macierzy RAID w Dell T150

Kontroler Dell BOSS-S1 optymalny będzie dla systemów operacyjnych czy wirtualizatorów, zapewnia on sprzętowy RAID-1, co daje bezpieczeństwo w przypadku awarii jednego z dysków oraz kompatybilność z niektórymi systemami, które nie akceptują programowych kontrolerów RAID.

Dla dysków HDD / SSD montowanych w wewnętrznych zatokach 3,5", możliwe są konfiguracje RAID: 0/1/5/10 a dla kontrolera PERC H755 z pamięcią 8GB NV cache, możliwy jest dodatkowo poziom RAID-6, który zapewnia nieprzerwaną pracę nawet w przypadku awarii dwóch dysków. Dell PowerEdge T150 posiada możliwość macierzy RAID programowej (kontroler PERC S150), która sprawdzi się w przypadku systemów Windows, natomiast nie jest zalecana dla systemów Linux.

System operacyjny Windows Server: Essentials oraz Standard

Dell PowerEdge T150 to także idealne rozwiązanie dla systemu operacyjnego Windows Server 2022 w najtańszej edycji Essentials, ponieważ jego licencyjne ograniczenie dotyczące maksymalnej liczby rdzeni (10 rdzeni) czy pamięci RAM (128 GB), nie zostanią przekroczone.
Aby wybrać odpowiednią, dla naszego zastosowania, edycję systemu Windows Server, zapraszamy do lektury naszego wpisu nt. licencjonowania Windows Server, gdzie można zapoznać się z możliwościami oraz ograniczeniami wersji: Essentials, Standard czy DataCenter.

 

Oferta serwerów PowerEdge T150

W ofercie mamy dużą liczbę dostępnych konfiguracji serwera PowerEdge T150, nie tylko standardowych.
Wybór jednostki idealnej do naszego zastosowania można parametryzować korzystając z dostępnego filtra parametrów, z lewej strony listy.

Na karcie produktu każdego serwera, dostępnego na naszej stronie istnieje możliwość, dopasowania konfiguracji sprzętowej. Dodatkowo, z rozwijanej listy, można wybrać system operacyjny Windows Server w odpowiednej wersji oraz edycji a także licencje dostępowe czy inne oprogramowanie.

Jeśli macie Państwo wątpliwości jaką konfigurację wybrać, zapraszamy do kontaktu z nami poprzez email lub telefonicznie.

 

Dokumentacja techniczna Dell T150

Ważne dokumenty dotyczące modelu Dell PowerEdge T150:

- specyfikacja techniczna - karta katalogowa - Dell PowerEdge T150

- przewodnik techniczny - Dell PowerEdge T150

- pełna dokumentacja techniczna producenta modelu PowerEdge T150

Kontrolery RAID

- podręcznik użytkownika i specyfikacja kontrolera RAID Dell PERC S150

- podręcznik użytkownika i specyfikacja kontrolerów RAID Dell PERC: H755, H755N, H355, H350

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium