DELL 14 Portable Monitor - C1422H

0

Dell 14 Portable Monitor - C1422H - perfekcyjne towarzystwo laptopa

Firma Dell jako przodujący w świecie dostawca monitorów, wprowadza pierwszy monitor przenośny z 14-calowym ekranem. W momencie, kiedy większość pracodawców wybiera hybrydowy system pracy, a pracownicy coraz częściej potrzebują dodatkowego ekranu Dell 14 Portable Monitor - C1422H został stworzony z myślą, by być najlepszym towarzyszem laptopa. Jego waga wynosi 0,59 kg, może być bez problemu transportowany wraz z komputerem przenośnym. Szerokość najwęższych miejsc nie przekracza 4,95 milimetra. Wygodny kompaktowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1920x1080) jest wyposażony w matrycę IPS (In-Plane Switching), zapewnia ona szerokie kąty widzenia i naturalne odwzorowanie barw. Liczba odcieni kolorów, którą może wyświetlić monitor to 16,7 mln, posiada on funkcjonalność True Color.

Dell True Color to narzędzie, które zapewnia optymalną kolorystykę wyświetlanego obrazu, pod kątem różnych środowisk wyświetlania poprzez dynamiczne poprawianie koloru, kontrastu, jasności i ostrości celem wykorzystania pełnych możliwości wyświetlacza. Ponadto technologia ta udostępnia kilka wstępnie zdefiniowanych profili i opcji regulacji, co umożliwia kontrolowanie temperatury, jaskrawości i odcieni kolorów wyświetlacza.

Widziany z dowolnego miejsca w pomieszczeniu obraz zachowuje swoją wyrazistość. Czas reakcji matrycy zamyka się w sześciu milisekundach. Zaprojektowany z wielką starannością przód ekranu LED może być rozświetlany za pomocą łatwo dostępnych przycisków sterujących jasnością. Ekran można dostosować do maksymalnej jasności 300 nitów. Dell 14 Portable Monitor - C1422H posiada regulowaną podpórkę, kąt nachylenia ekranu może wynosić od 10 do 90 stopni.

Ogólną specyfikację monitora zawiera zestawienie:

 • Przekątna wyświetlacza: 14,0”
 • Szerokość wyświetlacza: 309.31 mm
 • Wysokość wyświetlacza: 173.99 mm
 • Rozdzielczość: FHD 1920 x 1080 60 Hz
 • Typ matrycy: IPS
 • Rozstaw pikseli: 0.1611 mm
 • PPI (liczba pikseli przypadająca na cal długości): 158
 • Jasność: 300cd/m2
 • Współczynnik kontrastu: 700:1
 • Kąt widzenia: 178° w pionie/178° w poziomie
 • Waga : 0.59 kg
 • Porty: 2x USB Type - C
 • Powłoka ekranu: matowa z przednią polaryzowaną powłoką
 • Technologia podświetlenia: LED
 • Gama barw: 72% NTSC (CIE1931)
Połączenie ekranu z komputerem odbywa się poprzez złącze USB - C, dwa porty na to pozwalające znajdują się po obu stronach obudowy. Monitor działa w trybie ,,plug and play”, polegającym na automatycznej konfiguracji, a zawarty w zestawie, miękki, elastyczny kabel służy zarówno do przesyłania wideo, jak i zasilania. To rozwiązanie nadaje się szczególnie dla osób pracujących w podróży, przenośny monitor pozwala na odtworzenie pełnowymiarowego biura w dowolnej lokacji. Monitor jest wyposażony w funkcję Power pass-through umożliwiającą przekazywanie energii, laptop jest ładowany z podpiętego do gniazda zasilania ekranu. Monitor nie posiada dostarczonego w zestawie dedykowanego zasilacza, w trybie przekazywania energii przekazuje moc nieco niższą, niż ta którą zapewnia podłączony zasilacz, zgodnie z poniższą tabelą:
Moc zasilacza Moc przesyłana do laptopa
>=90W 65W
>=65W 45W
>=45W 30W
>=30W 15W
<30W <=7.5W
Podczas pracy w domu nie ma już potrzeby, by spędzać czas wyłącznie przy biurku, domowe biuro pozwoli się teraz przenieść do kuchni lub ogrodu. Warto pamiętać, że w czasie korzystania z monitora Dell C1422H bez zasilacza, czas pracy baterii może mocno się obniżyć. W trakcie podróży monitor wystarczy schować do plecaka lub torby, dołączony został do niego materiałowy pokrowiec ochronny. Osobom zainteresowanym dodatkową ochroną producent poleca czarny, 15-calowy pokrowiec o usztywnionej obudowie UAG Uniwersal Large - Laptop Sleeve.

Monitor jest wyposażony w rozwiązanie sprzętowe ComfortView, które aktywuje się poprzez naciśnięcie przycisku umieszczonego na krawędzi ramki otaczającej ekran. Funkcja ComfortView redukuje szkodliwe działanie emitowanego światła niebieskiego, chroni nasze oczy przed zmęczeniem. Ponadto monitor został zaprojektowany zgodnie z najnowszymi przepisami i normami dotyczącymi ochrony środowiska - EPEAT Gold, RoHS, Energy Star. Dell Technologies dąży do ograniczenia niekorzystnego wpływu na środowisko podczas każdego etapu produkcji, dlatego pakuje swój towar w papierowe opakowania, pochodzące w co najmniej 75% z recyklingowanej tektury, zaś w przypadku modeli wprowadzonych od 2016 roku nie używa styropianu.

W porównaniu z innymi 14-calowymi monitorami na rynku C1422H wypada bardzo dobrze, dysponuje lepszą jasnością oraz gamą barw, niż Asus MB14AC i nieposiadający ComfortView HP S14. Jako jeden z niewielu monitorów wyposażony jest w możliwość regulacji kąta nachylenia, podobną funkcją dysponuje tylko Lenovo M14. Co więcej posiada kabel koncentryczny, otoczony wewnątrz dodatkowym izolatorem - podnosi to jego odporność na zakłócenia, jest także kompatybilny z iPadem Pro.

Dell 14 Portable Monitor - C1422H poprawi jakość pracy hybrydowej, poprzez ułatwienia w przemieszczaniu się od biura do domu, lub innej preferowanej lokalizacji bez niepotrzebnej utraty przestrzeni roboczej. Usprawni wykonywanie zadań symultanicznie i uczestniczenie w wideokonferencjach, gdyż korzystanie z różnych programów jednocześnie odbywać się będzie bez zbędnego przełączania okien. Potwierdzeniem niezawodności firmy Dell jest trzyletnia gwarancja obsługi serwisowej typu Advanced Exchange Support, w razie wystąpienia problemów z urządzeniem zapewnia ona zaawansowaną wymianę przez producenta.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium