DELL Precision - przegląd stacji roboczych

0

Dell Precision - mobilne i stacjonarne stacje robocze

Produkty firmy Dell dzielą się na wiele rodzin, których rozgałęzienia dostarczają każdego roku mnogość propozycji dla każdego, zainteresowanego profesjonalnym sprzętem komputerowym. Jedną z prężniej rozwijanych specjalistycznych gałęzi Dell’a jest Precision, a w niej przenośne laptopy i stacjonarne stacje robocze, mieszczące się w różnych obudowach, od najmniejszych kompaktowych po solidne obudowy typu Tower.
Mobilne stacje robocze charakteryzują się dużą wydajnością, posiadają lepsze systemy chłodzenia, niż większość notebooków. Praca, podczas której używamy zaawansowanych programów nie stanowi dla nich problemu. Dodatkowo jak sama nazwa wskazuje nie powodują utrudnień podczas przemieszczania, a ich wykonane z dobrej jakości materiałów obudowy gwarantują trwałość i wytrzymałość. Do najpopularniejszych modeli tej serii należą Precisiony sygnowane numerami 3561, 5560, 7560 oraz 7760. Trzy pierwsze to 15-calowe laptopy z wbudowaną platformą Dell Optimizer for Precision, która polega na uczeniu się sztucznej inteligencji w oparciu o styl pracy użytkownika, zapewniając mu spersonalizowaną wydajność. Dostępne funkcje takie jak ExpressConnect, Intelligent Audio, ExpessResponse, ExpressSign-in oraz możliwość analizowania pracy systemu wpływają na dostosowywanie się urządzenia do Ciebie, przy dodatkowym usprawnieniu jego działania pod kątem Twoich potrzeb. Ostatni ze wspomnianych notebooków, 17-calowy Precision 7760 również posiada Dell Optimizer for Precision, ponadto wyróżnia się możliwością rozszerzenia pamięci masowej PCIe do pojemności 16 TB z konfiguracjami RAID, zapewniając wygodne przechowywanie danych. Wszystkie cztery mobilne stacje robocze wyposażone zostały w najlepsze procesory Intel Core, jedenastej generacji będące gwarancją łatwego zarządzania i doskonałych zabezpieczeń dla firm.

Dla twórców, grafików, montażystów odrębną ważną kategorią jest model karty graficznej, zaś seria Dell Precision ma na względzie wprowadzenie ułatwień oraz dostosowanie się dla osób korzystających z zaawansowanych aplikacji i programów. Wszystkie prezentowane laptopy posiadają profesjonalne karty graficzne marki Nvidia z serii RTX. Wyposażone zostały również w dużo miejsca na projekty, dzięki możliwości skonfigurowania pamięci masowej tak by jej pojemność wzrosła w niektórych modelach do 4 TB, a w innych nawet do 10 i 16 TB. Modele 7560 i 7760 posiadają moduły 3200 MHz o łącznej pojemności do 128 GB lub SuperSpeed 3466 MHz, dostępne również z funkcją ECC, zaś pozostałe dwa 3561 i 5560 za sprawą 64 GB bardzo szybkiej pamięci RAM 3200 MHz zapewniają sprawną obsługę zadań i krótki czas reakcji.

Prezentowane modele posiadają funkcję ExpressCharge wydłużającą pracę baterii, dzięki dostosowaniu się do wzorców ładowania urządzenia. Pozwala ona na naładowanie notebooka w 20 minut do 35%, zaś w godzinę do 80%. Poza udoskonaleniami wpływającymi na optymalizację pracy urządzenia kolejnym podpunktem decydującym o wartościowości komputera są jego zabezpieczenia. Każda z mobilnych stacji roboczych wyposażona została w wyżej wymienioną funkcję ExpressSign-in, jej skuteczność związana jest z zainstalowanym w stacji roboczej czujnikiem zbliżeniowym opartym na technologii Intel Context Sensing - wykrywającym obecność użytkownika, a następnie aktywującym system i logującym odbiorcę za pomocą kamery na podczerwień i funkcji Windows Hello - logowanie biometryczne. Gdy oddalasz się od komputera, czujnik blokuje system, aby zabezpieczyć rezultaty Twojej pracy. Podczas długich godzin spędzanych przy ekranie warto pamiętać, by zadbać o komfort oczu, notebooki z tej serii posiadają technologię ComforView Plus, jej zadaniem jest zmniejszenie zmęczenia oczu niezależnie od pory dnia dzięki panelom o niskiej emisji światła niebieskiego z certyfikatem TUV. Dla twórców parametry matrycy są nurtującym tematem, dlatego warto wiedzieć, że Dell Precision 3561 wyróżnia się na tym tle, poprzez możliwość konfiguracji wyświetlacza. Jasność ekranu można dostosować nawet do 400 nitów, a rozdzielczość zwiększyć do UHD, z obsługą 100% gamy barw sRGB i technologią PremierColor.
Dopełniając różnorodność rodziny Dell Precision jej kreatorzy uwzględniają stacjonarne stacje robocze, a z nich szczególnie warte do przedstawienia Precision 3650 Tower i Precision 5820 Tower, obydwie jak nazwa wskazuje mieszczą się w obudowie typu tower. Objęte są certyfikatem ISV - Independent Software Vendors - organizacji skupiającej przedstawicieli różnych producentów oprogramowania, zapewniającej zgodność rozwiązania sprzętowego stacji roboczej z dostępnym oprogramowaniem. Wpływa to na usprawnienie obsługi aplikacji profesjonalnych, gdyż współpraca nawiązywana jest z producentami oprogramowania dla popularnych środowisk projektantów.

Pojemność skalowalnej pamięci masowej z dyskami SATA, SAS i SSD PCIe NVMe tych stacji roboczych może łącznie uzyskać do 32, a nawet 68 TB, przez co zapewnia najlepsze osiągi przy realizacji złożonych projektów dla specjalistów. W parze z obszernością idzie wydajność, którą dyktuje producent procesora. Najnowsze procesory Intel Core i Xeon jedenastej generacji z technologią vPro zapewniają niezawodność, łatwe zarządzanie oraz wbudowane zabezpieczenia, które umożliwiają nieskrępowaną twórczą pracę, przy równoczesnym żywotnym działaniu stacji roboczej. Oprogramowanie może działać szybciej i zapewniać wyniki w czasie rzeczywistym, dzięki 128 GB pamięci RAM, a w przypadku Precision 5820 dopuszczalne jest nawet zawrotne 512 GB pamięci RDIMM 2666 MHz z funkcją ECC. Przy tak dużych obciążeniach ważny jest odpowiedni system chłodzenia procesora, a ten model stacji roboczej działa bardzo cicho. Dzieje się tak, gdyż nowy wielokanałowy system chłodzenia zapewnia doskonałe parametry cieplne i akustyczne, a opcjonalne chłodzenie procesora cieczą pozwala jeszcze bardziej obniżyć temperatury i zmniejszyć hałas nawet przy dużym obciążeniu. Zaprojektowana z myślą o pamięciach ECC technologia Dell Reliable Memory Technology Pro (RMT) chroni komputery przed awariami, mapując uszkodzone lokalizacje pamięci po ponownym uruchomieniu systemu, funkcja ta wykrywa oraz koryguje błędy pamięci. Technologia RMT Pro monitoruje również kondycję systemu i ostrzega użytkownika o krytycznym stanie pamięci oraz konieczności jej wymiany.

Niezależnie, czy interesują Cię mobilne, czy stacjonarne stacje robocze, marka Dell Precision stworzyła swoją serię w oparciu o najnowsze rozwiązania z uwzględnieniem oczekiwań użytkowników. Chcąc jeszcze bardziej dostosować się do osób zainteresowanych sprzętem Dell wykorzystywane w tworzeniu funkcji sprzętowych jest uczenie maszynowe, które pozwala na sprecyzowanie działania pod kątem pojedynczego człowieka. W taki sposób każdy komputer marki Dell z serii Precision dostarcza szerokiej gamy rozszerzeń i jest sprofilowany specjalnie dla właściciela. Wszystkie wspomniane stacje robocze znajdziesz w naszym sklepie - jesteśmy autoryzowanym partnerem DELL EMC, o statusie Gold, każdy sprzedawany u nas produkt posiada wieloletnie gwarancje Dell i objęty jest pakietem zaawansowanych usług firmy. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium